Centrum Futura Irena Dawidiuk

O Nas – Kim Jestesmy

Istnieje od 15 lipca 2002 roku. Powołane ono zostało z głębokiej potrzeby przywrócenia właściwego miejsca dietetyce, będącej jedną z dyscyplin związanych od tysięcy lat z utrzymaniem naszego gatunku a potem, w miarę rozwoju naszej cywilizacji, z profilaktyką zdrowotną oraz z celowym zastosowaniem określonych potraw i napojów dla przywrócenia zdrowia człowiekowi i nie tylko człowiekowi.

Od wielu lat obserwuje się wzrost zachorowań na tzw. choroby cywilizacyjne i ta tendencja niestety nadal się nie zmienia.
Zjawisko to jest wynikiem nowych, globalnych rozwiązań w wielu dziedzinach związanych z produkcja żywności, jej transportem, przetwarzaniem, przechowywaniem oraz wynikających z tego bardziej lub mniej odległych skutków tych działań.
Oprócz zmian w gospodarce żywnościowej doszły jeszcze ogromne zmiany w stylu życia. Przestaliśmy się ruszać, nie mamy kontaktu ze słońcem , podobnie jak obecnie hodowane zwierzęta czy tez uprawiane rośliny. Jesteśmy coraz bardziej niedoborowi, słabi, nerwowi, łatwo i długo chorujący a lista nowych, wcześniej nieznanych nam chorób ciągle się wydłuża.
Pogłębia się bezrozumna dewastacja i degradacja naszej planety na ogromna skale, kłopotom społecznym końca nie widać, a zaburzenia w funkcjonowaniu mentalnym, psychicznym stały się coraz bardziej zauważalne.
Źle odżywieni młodzi ludzie w sile wieku przedwcześnie tracą słuch, pamięć, zdolność do koncentracji, logicznego samodzielnego myślenia, coraz gorzej widza, ciągle są zmęczeni, nie maja energii, są sfrustrowani, depresyjni, mało decyzyjni, problemem staje się posiadanie potomstwa.
W tej sytuacji od lat bardzo konsekwentnie w tutejszym Centrum Dietetyki Klinicznej oprócz klasycznych porad dietetycznych prowadzimy działalność oświatowo-edukacyjna. Sprzymierzamy się z podobnymi sobie ludźmi, organizacjami, stowarzyszeniami. Korzystamy z rozmaitych środków przekazu, aby mądrość naszych przodków oraz mądrość współczesnych ludzi troszczących się o nas i nasza planetę upowszechniać.
To, co na początku naszej działalności staraliśmy się przekazywać, osobom postronnym wydawało się nieomalże szaleństwem. Te same informacje nie budzą już dziś takich emocji. Tak, to są już po prostu fakty. Fakty, z którymi muszą tez zmierzyć się systemy zdrowotne na całym świecie.
Tak było np. z upowszechnianiem wiedzy o skutkach fizycznych i psychicznych wysoko przetwarzanej żywności, o celiakii występującej tez wśród dorosłych, nawet tych otyłych, o roli diety bezglutenowej, bez mlecznej i bez cukrowej w zaburzeniach z kręgu zaburzeń autystycznych, w Zespole Downa i schorzeniach pokrewnych.
Przekazywaliśmy wiedzę o innych niż IgE- zależnej alergiach, o nietolerancjach pokarmowych, pro zapalnych właściwościach niektórych pokarmów w genezie schorzeń skory, przewodu pokarmowego, układu ruchu i innych narządów.
Sugerowaliśmy wykonywanie nietypowych, często kosztownych, ale jakże niezbędnych dodatkowych badan, np. badan w kierunku celiakii, test MRT , badania markerów, badania mikrobiologiczne i wirusologiczne, w kierunku chorób odzwierzęcych, oznaczenia poziomu witamin, pierwiastków. Poważnie traktowaliśmy tez poszukiwania w kierunku pasożytów, atypowych zakażeń, obciążeń toksycznych, w tym tez metalami ciężkimi.
Początki nie były łatwe. Trzeba było ciągle się edukować i nadal to robimy. To jest fascynujące zajecie. To poszukiwanie wiedzy przekroczyło granice naszego państwa. Bardzo pomocnym źródłem jest internet i jego biblioteczne, naukowe i nie tylko naukowe, ale potwierdzone wielowiekowym doświadczeniem, zasoby.
Wracamy do osiągnięć odznaczonych m.in. nagrodą Nobla wybitnych ludzi. Jak również wielkich nauczycieli medycyny z różnych epok. Bierzemy udział w międzynarodowych szkoleniach i konferencjach, zarówno czynnie, jak biernie.
Mamy wielu sprzymierzeńców w wielu dziedzinach nauki. Bez nich byłoby dużo trudniej mówić o możliwościach naprawy, tego , co już zostało popsute, bezrozumnie zniszczone.
W naszych działaniach korzystamy z dobrze udokumentowanej wiedzy, z wielowiekowej tradycji zielarskiej i medycznej z rożnych stron świata. Możemy więc zaoferować rozwiązania w zależności od możliwości, gotowości do zmian i preferencji naszych klientów.
Centrum Futura jest tez miejscem, w którym wielu przyszłych dietetyków odbywało swoje praktyki i zdobywało szlify zawodowe. Byli to studenci lub absolwenci rożnych uczelni z Polski i z zagranicy. Mamy dobra współpracę z firma Aviva w kwestii wymiany zagranicznej. Dzięki temu i my wiele uczymy się o odżywianiu i tradycjach z tym związanych na wielu kontynentach.
Nie jest rzeczą możliwą, aby zaspokoić potrzeby wszystkich naszych klientów. Nie zawsze byliśmy tez wystarczająco doświadczeni w danym momencie, aby rozwiązać niektóre problemy zdrowotne być może związane z dieta lub z nierozpoznana infekcja fizyczne i psychiczne ich manifestacje.
Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym klientom za wspólne odkrywanie tych przyczyn i dzielenie się z nami ich doświadczeniami, za cierpliwość i wiarę, ze wspólnie możemy więcej zdziałać. Za ich wiedze fachowa oraz ich rozmaite talenty, które z nami dzielili i dzielą się nadal, za nie poddawanie się w sytuacjach trudnych. Dziękujemy za wspólne chwile radosne i za te trudne tez.
Tak więc w Centrum Futura sugerujemy zmiany w diecie, nauczamy znanej od dziesiątków lat we Francji, Włoszech i Hiszpanii metody korekty postawy, tzw. Neuropostury, stosowania zapomnianych zabiegów terapeutycznych zewnętrznych.
Efekty działania ćwiczeń stanowiących główny trzon Neuropostury jest zdumiewający. Ćwiczenia te wspierają i wzmacniają efekty leczenia prowadzonego przez stomatologów, laryngologów, okulistów, ortopedów a nawet psychiatrów.
Pokazujemy też, jak gotować, jak radzić sobie z obciążeniami środowiskowymi.
Promujemy dobre idee, wspaniałych ludzi, fantastyczne miejsca, dobre jakościowo produkty, suplementy, ciekawe wydarzenia, szkolenia, specjalistów, bez których nasze działania dietetyczne nie miałyby takiego efektu.
Polecamy tych, do których mamy zaufanie, z którymi dobrze nam się współpracuje, bo rozumieją, z jakimi problemami musimy się zmierzyć. Czasem się zdarza, ze nie znamy ich osobiście, podobnie jak nie mamy osobistej znajomości z niektórymi markami, producentami, ale doświadczenia innych ludzi i ich ocena była po prostu dobra.
Cenimy też mądrość życiową , ze LEPSZE może być wrogiem DOBREGO.
I to jest takie podsumowanie w 16 rocznice istnienia Centrum Futura.
Serdecznie zapraszam i do skorzystania z naszych usług i do współpracy.

ut mattis eleifend non diam efficitur. consectetur sed quis,